penquinslider6825 penquinslider6825
  • 13-02-2019
  • Mathematics
contestada

Brian pays $3.48 for a bag of 12 oranges. Find the unit price in dollars per orange. If necessary, round your answer to the nearest cent.

Respuesta :

quidditchbeater quidditchbeater
  • 13-02-2019

Answer:

$0.29 per orange

Step-by-step explanation:

3.48 / 12 = 0.29

Answer Link

Otras preguntas

What biome is New Caledonia considered?
What are 3 physical properties of aluminum foil
solve using elimination, 2x+5y=2   3x-5y=53
solve using substitution, y=2x+5   y=6x+1
solve using substitution, y=2x+5   y=6x+1
What is the historical significance of a republic
X=5y.          y=10x+20 Help please
solve using elimination, 2x+5y=2   3x-5y=53
Describe how the Hawaiian Islands were formed and how they are evidence for mantle plumes.
X=5y.          y=10x+20 Help please