dorismar226 dorismar226
  • 13-03-2019
  • Mathematics
contestada

Every day Matilda's mom goes to the store and buys apples and oranges for $22. Then today she returned home with 5 apples and 4 oranges for $40. Assuming the price doesn't change, how much do apples and oranges cost?​

Respuesta :

lizzybxi16 lizzybxi16
  • 18-03-2019

Answer: $1.82

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which law would you use to simplify the expression (x^4)^9 ? A)product of powers B)power of a product C)power of a quotient D)power of a power
the United states organized it's Midwest territories with borders _______
By the 1560's, what country controlled Mexico and most of Central America?
given: eb = ec, ab = dc, prove angle a = angle d
Quand tu as beaucoup de devoirs, tu es ________.Quand c'est mon anniversaire, je suis ________.Quand ma tante est à l'hôpital, mon oncle est ________*.Quand je
How are aquatic ecosystems classified?
What percent of 110 is 220?
Help I only need #3 only
President Park Geun-hye who has been axcussed of corruption, leads what nation?
What is the name of the line segment in the diagram below