gymnast9625 gymnast9625
  • 11-04-2019
  • Mathematics
contestada

Manny is buying 5 pounds of grapes for $1.99 Per pound,6 1/2 pounds of strawberries for $1.75 per pound and 3.6 pounds of blueberries for $2.50 per pound. How much does he spend on fruit?

Respuesta :

kenzeecasey kenzeecasey
  • 11-04-2019

Answer:

8yu88uu

Step-by-step explanation:

igubp-9oi

Answer Link

Otras preguntas

3. The value of the expression 5.104 + 4.103 + 7.10 + 1 is equal to:
What is the historical significance of a republic
solve using elimination, 2x+5y=2   3x-5y=53
What is the historical significance of a republic
What are 3 physical properties of aluminum foil
A grade has 81 girls and 72 boys. The grade is spilt into groups that have the same ratio of boys to girls as the whole grade. How many girls are in a group tha
what is 7/5 as a decimal number
A grade has 81 girls and 72 boys. The grade is spilt into groups that have the same ratio of boys to girls as the whole grade. How many girls are in a group tha
How do plant populations in a community change over time?
what is 7/5 as a decimal number