hhh445
hhh445 hhh445
  • 10-05-2016
  • Mathematics
contestada

Each package of muffins has 4 muffins. Sharon bought 12 muffins for $9.60. How much does one package of muffins cost?
A. $0.80
B. $1.60
C. $3.20
D. $4.80

Respuesta :

Allytheawesome
Allytheawesome Allytheawesome
  • 10-05-2016
The answer would be C.$3.20
Answer Link

Otras preguntas

Zygote is approximately the size of?
what is the low positive correlation
What did the court mean by custodial interrogation
Be-ers and Doers How is Alberts way of speaking different from the way his family speaks?
Find the area of the circle in the sector.
What is the slope of the line represented by the equation y= -2/35x?
What is this in radical form?[tex] \sin(2\pi) [/tex]​
Which is not a plant defense A.thorns B.tough leaves C.secondary compounds D.lysozyme
In Act 1, Scene 2, Scrooge’s nephew stops by to wish Scrooge a merry Christmas and to invite him to dinner. What do you learn about the two characters from thei
Hey can anyone pls pls pls help me in dis I WILL MARK U AS BRAINLIEST!!!!!!