Jessicatef Jessicatef
  • 11-08-2019
  • Mathematics
contestada

If you can buy one pineapple for $4, then
how many can you buy with $12?

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 11-08-2019

Answer:

you can buy 3 pineapples

Step-by-step explanation:

$4(3)= $12 total

Answer Link

Otras preguntas

The grid like lattice of proteins that gives the cell shape and support
Two independent companies, Sheridan Co. and Pharoah Co., are in the home building business. Each owns a tract of land held for development, but each would prefe
The slope is 4 & the line passes thru (1,-8), what equation should he use to find the y intercept
Which scientist discovered the neutron and gave us the current basic model of the atom? A James Maxwell B John Dalton C James Chadwick D Sir Isaac Newton
find the work done by the gravity and normal on the particle during its displacement from top to ground.
Action and reaction forces are described by which of Newton's laws of motion? first second third fourth
what Ideas developed during this era helped foster the idea that “all men are born with certain natural rights.”
What is the sum of the first 50 terms of the series 2 + 17 + 32 + 47+ ...?​
1.How did the arrival of European settlers affect Native Americans? 2.Who were people born in the Americas of Spanish parents? 3.Who claimed the entire Missis
1.How did the arrival of European settlers affect Native Americans? 2.Who were people born in the Americas of Spanish parents? 3.Who claimed the entire Missis