greenhusky
greenhusky greenhusky
  • 11-09-2019
  • Mathematics
contestada

Can any one answer this please

Can any one answer this please class=

Respuesta :

chloephillips125
chloephillips125 chloephillips125
  • 11-09-2019

Answer: 10.6

Step-by-step explanation:

divide the number she spent (2.65) by the amount the store charges per ounce (.25)

2.65/ .25 = 10.6

Answer Link

Otras preguntas

Walker is taking a strength-training class. He hopes to increase the number of pounds that he can lift by 25% in 6 weeks. If x represents the number of pounds W
Evan bought 6 batteries at $10 apiece and 6 batteries at $4 apiece. the total cost was the same as he would have spent buying 6 batteries at $14 apiece. So,(6x1
Relate the structure of the integumentary system to it's function as a sensory organ, environmental barrier and temperature regulator.
Darius has 127 photos. Jillian has 467 photos. how many more photos does jillian have than Darius
name two countries that appear to be larger than Sudan
What is the slope of (3,-20),(5,8)
Suppose an astronaut drops a feather from a height of 1.2 meters above the surface of the moon. If the free fall acceleration on the moon is 1.62 m/s² downward,
Give the function a rule. {(0,1), (1,2), (5,32), (6,64), (10,1024)}
explain how food is digested and absorbed using the big idea of particles.
If rounded to the nearest dime, what is the greatest amount of money the rounds to $105.40? What is the least amount of money that rounds to $105.40? Explain y