tdiana63
tdiana63 tdiana63
  • 12-09-2019
  • Mathematics
contestada

help me with this problem

help me with this problem class=

Respuesta :

t2233 t2233
  • 12-09-2019
It’s 5$ per person so you’d just do
1 person 5 dollars, 2 people 10 dollars,3 people 15 dollars, 4 people 20 dollars I’m pretty sure
Answer Link
MediocreLemon
MediocreLemon MediocreLemon
  • 12-09-2019
Is that all the information for that problem? If so, then just fill it in from 1 to 4. Just as long as you show that it’s $5 per person to attend.
For example:
X= Amount of people
Y= Cost
X| Y
1 | 5
2| 10
3| 15
4| 20
Answer Link

Otras preguntas

Which equation is in slope intercept form and represents a line with the slope three through the point (9,-4)
BRAINLIEST, 5 STARS, AND THANKS.Please give me an example of another country, and why that country is better than the United States or visa versa(why the united
what is the nation that georgia is apart of​
PLZ HELP ME ON THIS PROBLEM ASAP... PLZ AND THANK YOU
Simplify: (-4a + b – 2c) – (3a + 2b –c)
Do we need to know specific people on the AP Chemistry exam?
solve the following system of equations 4x+2y=8​
There 6 pounds of apples in one bag. Make a table to show how many pound of apples are in 6 bags. How do you your answer is easonable. Explain.
Tell me the steps to turn the following sentence into using the double object pronouns. Yo doy la carta a mi papa.
Explain briefly in what way Jan van Eyck’s artwork is well-known