kristiboo12 kristiboo12
  • 11-10-2019
  • Mathematics
contestada

You buy 3.18 pounds of peaches, 1.45 pounds of oranges, and 1.78 pounds of apples. What is your total cost?

Respuesta :

Afolayantomiwa Afolayantomiwa
  • 11-10-2019

Answer:6.41

Step-by-step explanation:

3.18

+1.45

1.78

=6.41

Answer Link

Otras preguntas

what led the agricultural revolution need for organized
Why were foreigners chosen for government positions within the Yuan Dynasty? A The Mongols believed that foreigners could inspire loyalty. B The Mongols believe
Select the items associated with World War II. 1 Triple Entente and Triple Alliance 2 ended with the fall of the Berlin Wall 3 ended November 11, 1918
The metabolic machinery and organelles needed to perform all of the functions of the human body can be found in
Which of the timelines above accurately represents the order of historical events in Canadian history? I NEED SOMEBODIES HELP LIKE RIGHT NOW! PLEASE! A. One (1
Data ________ ensures that the data contained in a database is accurate and reliable.
What ratios are equivalent to 72/24
what is the first step in the process to determine theme
Angela uses 2/3 cups of strawberries to make 5/6 of a liter of smoothie. What is the unit rate in cups of strawberries per liter of smoothie? 1. 5/9 cups per li
What is the Treaty of Versailles? Please give me a brief summary and tell me where you go this information and please don't use Wikipedia.