nathannorman nathannorman
  • 11-10-2019
  • Mathematics
contestada

Lainey bought a set of 20 markers for $6 dollar sign,
What is the cost of 1 marker?

Respuesta :

ummabuhurayrah ummabuhurayrah
  • 11-10-2019

Answer:

20 / 6 = 3.3... dollars

The answer is about 3.3 dollars.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Explain a situation in which a cell would need to use an input of energy to transport materials across the cell membrane.
3(x−1)=15 what is x and how did you get it i need help pleasee
I got your picture, I'm coming with you Dear Maria, count me in There's a story at the bottom of this bottle And I'm the pen When the lights go up I wanna watch
HELP THIS RAT OUT !! In paragraphs 2 and 3, respond to the following: Describe how being involved in team sports or physical education can help an individual le
Describe World War II and the Holocaust and why the trials were established?
Please help i need someone to answer corret
Which statement explains what happens as magma rises inside a volcano?
Running out of time. Please make sure you know how to do this. Can't miss too many more!!!!!
Ashrita Furman likes to break records. In fact, over the years, Furman has set or broken more than 79 records listed in the Guinness Book of World Records. Two
Use the expression 28b - 4c. Part B: What is the value of the expression when b = -4 and c = 1? Show your work or explain.