nathannorman nathannorman
  • 11-10-2019
  • Mathematics
contestada

Lainey bought a set of 20 markers for $6 dollar sign,
What is the cost of 1 marker?

Respuesta :

vangeiger2006 vangeiger2006
  • 11-10-2019

Answer:.3

Step-by-step explanation: 20/6 =.1

Answer Link

Otras preguntas

Which process does not break down glucose
under early mercantilism european nations sought to improve raw materials from the americans and ship manufacterd goods to their colonies
If Chung's go-kart can travel 48 miles on 1 gallon of gas, how far can his go-kart travel on 1.15 gallons of gas?
A feild trip is planned which is 10 2/9 miles from the school.A wheel of the school bus is punctured after 5 3/7 miles . How many miles are left to reach
How can society and new beliefs bring about reforms?
How is the relation between the narrator and the story different to the relationship between the narrator and the audience?
21 49 56 are multiples of what
write another way to group the factors. then find the product. (3×2)×5
Powerpoint provides only three picture effects. true or false.
Xavier wants to buy fertilizer for his yard the yard measures 35' by 55 feet The directions on the bag of fertilizer say that one bag will cover 1,250 square fe