LingHuang2022 LingHuang2022
  • 10-11-2019
  • Mathematics
contestada

Apples are on sale for $1.20 a pound.Logan bought 3/4 of a pound.How much money did he spent on apples?

Respuesta :

victoria6172
victoria6172 victoria6172
  • 10-11-2019

Answer:

.90

Step-by-step explanation:

..................

Answer Link

Otras preguntas

Identify the roots of the equation and the multiplicities of the roots. HELP ASAP!!
How many formula units of sodium chloride (NaCl) may theoretically be produced from 13.0 g FeCl3?
To obtain an adequate intake of vitamin A, a man needs a daily average of about _____ micrograms of the active form.
a baseball team scored 432 runs in 72 games. how maney runs did they score on average per game?​
What keeps one branch of the federal government from becoming too powerful? A. The system of checks and balances B. The Bill of Rights in the Constitution C. Th
Wansley Lumber is considering the purchase of a paper company. Purchasing the company would require an initial investment of $300 million. Wansley estimates tha
Using the indirect method, determine the net cash provided by/used in operating activities for this year. (List any deduction in cash and cash outflows as negat
Which change will always result in an increase in the gravitational force between two objects? increasing the masses of the objects and increasing the distance
Which of these would be the best title for this story
After the nephron removes waste products, where do they go? A. Into the kidney B. Into the ureter C. Into the small intestine D. Into the pancreas