jm1584909
jm1584909 jm1584909
  • 10-12-2019
  • Mathematics
contestada

The container sells for 18.95. What is the unit rate in dollars per pack?

Respuesta :

kcenate84
kcenate84 kcenate84
  • 10-12-2019

Answer:

$ 0.21 per pack

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

can someone help me and show the work pls.
I need help! I need to know how to do the work and what the answer is plzzz
which type of wave does not require a medium to travel through? A. sound wave B. electromagnetic wave C. mechanical wave D. water wave
A lab group reacts sodium oxide (Na2O) with hydrochloric acid (HCl) to produce sodium chloride (NaCl) and water (H2O). When writing their lab report, they come
Is this statement true or false? The delegates to the Constitutional Convention faced difficulties compromising on the issues of slavery, representation, and ba
why do the actions of political campaigns help and hurt people's desire for good government
No Kerri is a baby when she doesn’t get her own way
2 NH3 + 2 O2 → N2O + 3 H2O If 80.0 grams of O2 are reacted in the above reaction, how many grams of N2O will be produced (MM O2=32 g/mol; NH3=17.0
HELP! WHICH IS THE BEST EXAMPLE OF FIGURATIVE LANGUAGE IN THE PASSAGE
The perimeter of the base of a pentagonal prism is 45 cm. what is the width of the rectangular side of that prism?