melissafelipe08 melissafelipe08
  • 10-12-2019
  • Mathematics
contestada

Mr. Carr has to buy each of his 24 students a flash drive. Each flash drive costs $12.
How much will he spend?

Respuesta :

musiclover10045
musiclover10045 musiclover10045
  • 10-12-2019

Multiply the price of a flash drive by the number he buys:

$12 x 24 = $288 total

Answer Link
charlottetaylor
charlottetaylor charlottetaylor
  • 10-12-2019

Answer:$288

Step-by-step explanation:

24 times 12 is 288

Answer Link

Otras preguntas

Math help :) Thank you!
1.) are positive fractions irrational numbers?2.) are negative fractions irrational number?thanks !​
At a maximum level of loudness, the power output of a 75 piece orchestra radiated as sound is 70.0 w. What is the intensity of these sound waves to a listener w
islamic influences in the middle east??
What does Chaffee claim is one of the first difficulties people face in solving personal problems? A. Explaining the problem. B. Admitting there is a proble
A ball is launched horizontally at 150m/s from a cliff. What is it’s horizontal velocity after 3seconds
STAALVENGEBRUTALSOGKNsREWWhich statement best summarizes the following portion of the Declaration ofIndependence?SE OGLALTER ELLERhanELLEDonecRECLUBELLLLLLLLLLU
Solve the following system by any method please and thanks!
what is the value of x? •4 •4√3 •8 •8√3
The Great Compromise did not address equality for? A african b men c the president