Ella407
Ella407 Ella407
  • 12-12-2019
  • Mathematics
contestada

A train ride cost $5.30 fore each person how much would the t win cost if there was 4 people

Respuesta :

maddiem611
maddiem611 maddiem611
  • 12-12-2019

Answer:$21.20

Step-by-step explanation:

5.30x and x =4

5.30 times 4 is 21.20

Answer Link
Yana1505 Yana1505
  • 12-12-2019

Answer:

$21. 20

Step-by-step explanation:

5.30x= cost

5.30(4)= 21.2

Answer Link

Otras preguntas

Sam is upset because his manager just announced that the turnaround time for research reports has been shortened from 3 weeks to 2 weeks. Sam can work to change
*75 pts* NEED HELP ASAP In a paragraph, explain why you think God put the tree of the knowledge of good and evil in the garden of Eden? Use complete sentences.
-3/4 - (0.5) - (-10) how do i work this
If this propane tank is opened inside a house, the atoms in the tank immediately spread throughout the whole house. Propane is most likely a solid. liquid. gas
The molecule CCl4 contains one double bond and three single bonds.
PLS Help me Error Analysis The US postal service delivered 7.14 x 10 to the power of 10 pieces of mail in the month of December and 3.21 x 10 to the power of
Which of these is the MOST logical organizational structure for a research project entitled "Roles of Women in the Twenty First Century: Education, Occupations,
What is a quorum? What are the Rules of Proceedings? The Journal of Proceedings? ANSWER PLZZ IM GIVING 15 PTS TO WHOEVER ANSWERS THIS
Could 12.2 cm 6.0 cm and 4.2 cm be the side lengths of a triangle
In 1776, the statement that all men are created equal is referred to?