breederivera05
breederivera05 breederivera05
  • 12-12-2019
  • Mathematics
contestada

At the souvenir shop, coffe Mark souvenirs cost $18.72 for 3. Which proporation can be used to find the cost of just 1 coffe mug?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 13-12-2019

Answer:

6.24$

Step-by-step explanation:

18.73 divided by 3= 6.24

Answer Link

Otras preguntas

List three examples of a primary economic activity?
Find the difference. 7 7/8 - 3 1/4 ?
You are trying to save $20 a week to buy and use cd player. During the last 4 weeks you have saved $35, $15, $10 and $12. How much do you need to save this week
The planet Mercury measures 4,879 kilometers from one side to the other. Earth measures 12,756 kilometers from one side to the other. What is the difference b
How is momentum similar to inertia? Explain.
WHAT SEPARATES JAPAN AND THE MAINLAND OF ASIA ?
A student rounded the size of a park to the nearest thousand acres. Her estimate was 276,000 acres. What number could be the exact number of acres? A 276,543
Can some one help me with this??? Really need help
What is the complete predicate of the following sentence? Sharon and Jason went for a walk and then a bike ride.
sedimentation as a method of water purification results in what