bricetonm bricetonm
  • 13-01-2020
  • Mathematics
contestada

What is the unit price if you can buy 48 ounces of goldfish for four dollars

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 13-01-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

48 oz for $ 4

4 / 48 = 0.083 rounds to 8 cents per oz

Answer Link

Otras preguntas

The quotient of a number x and -1.5 is 21
What is the main difference between class and gender? plz help.. Thank you ​
Need help with this please
The LaSalle High School senior class raised funds for an end of the year cruise getaway. The city gave them a special package for the port fees and taxes - a fl
What is the sum of the measures of the exterior angles of this triangle?
The quotient of a number x and -1.5 is 21
types of energy used with a racing car starting a race
Lesson 14 analyzing word choice
What Best describes the industrial revolution
I need help... on my homework it says to write each expression in radical form, or write each radical and exponential form . For one of the problems it is: