lexie0815 lexie0815
  • 13-01-2020
  • Mathematics
contestada

If you can buy 3 pints of raspberries for $12 how many pints of raspberries can you buy for $20

Respuesta :

gabegabemm1
gabegabemm1 gabegabemm1
  • 13-01-2020

Answer:

you get 5 pints

Step-by-step explanation:

Answer Link
tracynguyen1227 tracynguyen1227
  • 13-01-2020

Answer:

You can bye 5 pints

Step-by-step explanation:

3/12= 4

4/20=5

Answer Link

Otras preguntas

Are beverages usually acidic or basic? Why is this?
Find the mean for the following group of data items. 4.1, 8.9, 3.2, 1.9, 7.3, 6.3, 6.7, 8.6, 3.2, 2.3, 5.9 (Round to 3 decimal places as needed.) The mean is
Ella ____ a asistir a la clase pero no fue. (ir) Va Iba Fue Veía
¿Qué está haciendo la señorita? A. Esta viajando en tren. B. Está viajando en bus. C. Está alquilando auto. D. Está viajando en avión.
Congress responded by passing the Alien and Sedition Acts to control political dissent and limit political participation of which population?
Two lines are graphed below. What can we conclude about them? Select all that apply. coordinate plane showing y equals 3 x plus 1 and y equals negative one th
A pulley has a moment of inertial of 0.85kg m about an axle and a radius of 170mm. The string is wrapped around the pulley exerts a constant force of magnitude
Write an equation that could be used to find the value of a.
when cement is produced, where is carbon released​
A unit vector is used in the symbolic representation of the electric field. What physical units does the unit vector have?