Samymayi Samymayi
  • 13-01-2020
  • Mathematics
contestada

Six yards of rope costs $5.50 while four yards costs $4.75.

Respuesta :

Lilythesus
Lilythesus Lilythesus
  • 13-01-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

which word of the poem are an example of a simile
Context is _____. limited to the words of a literary work that are relevant to understanding the meaning of a text anything that may be relevant to understandin
Simplify 6.920 A.-1 B.0 C.1 D.6.92
Type the correct answer in the box. Use numerals instead of words. Use the order of operations to evaluate this expression: 7 + (5 – 9)2 + 3(16 ÷ 8).
Write a letter to your father, who has been on a long course abroad, telling him how the family has been faring in his absence
A quadratic function has a maximum point. It cuts the y axis at y = − 4 and the x axis at x = 1 and at x = 5. The x coordinate of its maximum point is:
What is the product of 8.0425 x 2.6?
Janice deposited $750 in a savings account that earns 3.5% simple interest. How much interest has Janice earned by the end of the first year? (1 point)
Handel was nicknamed “The Red Priest.” True False
Lopez Company uses both standards and budgets. For the year, estimated production of Product X is 500,000 units. Total estimated cost for materials and labor ar