zhengying2623 zhengying2623
  • 14-01-2020
  • Mathematics
contestada

one yard of a ribbon costs 3 1/2 dollars. How much should one pay for 3 3/4 yards?

Respuesta :

ntowry
ntowry ntowry
  • 15-01-2020

Answer:

$13.13

Step-by-step explanation:

$3.50 x 3.75

Answer Link

Otras preguntas

Complete the sentences with the correct form of the verb in brackets 1- What did she look like ? She------------- (be) very tall and attractive. 2- What are you
Solve the equation on the interval [0,2pi) 7sec x-7=0
The Anderson family wants to look at their cash flow over a year. They decide to write out their cash flow for 4 months as given in the spreadsheet below. In wh
please show me the steps to solve this 2n^2 = -144
help I need to know what this is asap​
Name 3 Disadvantages of diversifying the local economy and revaaluate the role of the private sector.
history project pls help​
Find the value of x A. 31 B. 5 C. 7 D. 11
1.How many earth years does it take Neptune to orbit the Sun? a.99.9 b.123 c.164.8 d.5 2.In terms of land area, what is the smallest capital city in the world?
A candy store owner wants to mix some candy costing $1.25 a pound with some candy costing $1.45 a pound to make 50 pounds of candy costing $1.30 a pound. How mu