mitsybriceno mitsybriceno
  • 11-02-2020
  • Mathematics
contestada

Twelve notebooks cost $15.48 in all. What is the price of one notebook?

Respuesta :

64009646
64009646 64009646
  • 11-02-2020

Answer:

$1.29

Step-by-step explanation:

Divide 15.48 by 12:

15.48 divided by 12= 1.29.

$1.29

Answer Link

Otras preguntas

Answer this question plz
Let's assume for a moment that your house uses an average of 16kWh of electrical energy per day. If you could covert  the mass of a 46g golf ball into electrica
How do you calculate the TOTAL magnification of your objective lenses?
Who were progressives and what did they believe caused social problems?
The United States entered the war on the side of the Allies because Germany __________
What effect can new observations have on a scientific theory
A 1.8-kg object moves in the x direction according to the following function: x(t) = 2t2 + 3t − 5 (SI units). What is the force on the object after 2.7 s?
i meant how do you write 600,000+80,000+10 in word form
Around 80% of India's population practices which religion?
43.586 to the nearest tenth, hundredth and whole number