lukelaw1808 lukelaw1808
  • 11-02-2020
  • Mathematics
contestada

Amanda paid $4.95 for 1 pound of jellybeans how much would she pay for 12 pounds

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 11-02-2020
$59.4 for 12 pounds. You multiply $4.95 by 12 and get $59.4
Answer Link
TheWholesomeBrain
TheWholesomeBrain TheWholesomeBrain
  • 11-02-2020

Answer:

$59.40 for 12 pounds of jellybeans.

Answer Link

Otras preguntas

european countries did not test the monroe doctrine because of americas superior military strength. t or f
why are cirrocumulus clouds sometimes called mackerel clouds
Unscramble the letters PSAOMOH, it's the name of a solid.
What are acrostic poems for the words sphere, triangle, theorem, congruent, segment, parallel and hexagon
Elsie would like to take a snowboarding lessons at powder mountain. She has saved $550 for lessons, semi-private lessons cost $45 per lesson and a junior season
A digital camera memory card is 1/4 full. The card is 2/3 full when 375 more pictures have been taken. A) How many pictures can the memory card hold?? B) How ma
The telegraph was invented in 1838 by a.Andre Ampere. b.Benjamin Franklin. c.Thomas Edison. d.Samuel Morse.
The term integration refers to the ability to A. employ different fonts in an e-mail. B. use a variety of search engines. C. select different graphics on
How did most colonists feel about helping the British? Please can you explain it to me.
How did the Great Compromise address the issue of representation? A. Each state would have an equal number of representatives in both the upper and the lower h