lukelaw1808 lukelaw1808
  • 11-02-2020
  • Mathematics
contestada

Amanda paid $4.95 for 1 pound of jellybeans how much would she pay for 12 pounds

Respuesta :

kris1005
kris1005 kris1005
  • 11-02-2020
She would pay $59.4. You multiply $4.95 by 12
Answer Link
amiehenson
amiehenson amiehenson
  • 11-02-2020

Answer:

$4.95 × 12 =59.40

Step-by-step explanation:

You multiply 4.95 ×12 which equals 59.40

Answer Link

Otras preguntas

How are the geologic time scale divisions made?
Which is an abiotic factor that helps determine the characteristics of a biome?(1 point) amount of biodiversity amount of plant life number of animal species am
why did senate order him to break up his army
Please help. Who resisted Nazi power, in Germany and outside it? Which forms of resistance were most successful?
Describe how the temperature change suggests a chemical change occurred? NO LINKS PLEASE
Read the trailer for the film Dinner with My Cousin. When Zola came to live with the Monteros, Capri couldn’t even believe they were related. And Capri hated al
Previous Page Next Page Page 11 of 15 Question 11 (1 point) ✓ Saved Which immunization is available to prevent communicable disease and illness? sinus infection
If the confidence interval and hypothesis test both used the same data, how did they come up with different standard errors
why did some south asain states rely mostly on trading while others relied on farming
Which set of ordered pairs does not represent a function? O {(-7, -8), (-7,5), (-6,0),(-1,8)} O {(-2,4), (6,-5), (-6, -9), (1, -5)} {(8, -2), (3,9), (-1, -5), (