antoniopratt851 antoniopratt851
  • 12-02-2020
  • Mathematics
contestada

How much is each value meal if you can get 4 value meals for $21.88.

Respuesta :

Shuteenlemery Shuteenlemery
  • 12-02-2020

Answer:

each meal is 5.47 21.88 divided by 4 is 5.47

Step-by-step explanation:

Answer Link
ldbc2025
ldbc2025 ldbc2025
  • 12-02-2020

Answer:

$5.47 per meal

Answer Link

Otras preguntas

How can I split five brownies between three people
The major blood vessels include a. arteries. b. veins. c. capillaries. d. all of the above.
If 2x^2 + 6x = 36, what are the possible values of x ?
Which has more Potential Energy a car parked on the top of the hill,a person on the top of the same hill sitting down eating a sandwich, or a man running fast a
is a pictograph is a character that represent an idea true or false
A sailboat has a mast that holds a triangular sail.The sail has a base of twelve meters and a height of nine meters. The cost of the sail is $15 per square mete
What is MULTIPLIED to equal 80 but can be ADDED to make NEGATIVE 21
What is MULTIPLIED to equal 80 but can be ADDED to make NEGATIVE 21
Which requires the removal of heat, melting or freezing?Is it evaporation? What is it? Why?
how do you unscramble the science topic atsetlectoicnp