antoniopratt851 antoniopratt851
  • 12-02-2020
  • Mathematics
contestada

How much is each value meal if you can get 4 value meals for $21.88.

Respuesta :

Shuteenlemery Shuteenlemery
  • 12-02-2020

Answer:

5.47 is the price per meal times that by 4 get 21.88

Step-by-step explanation:

Answer Link
DaeMontanna
DaeMontanna DaeMontanna
  • 12-02-2020
5.47 divide 21.88 by 4
Answer Link

Otras preguntas

Water flows through a horizontal plastic pipe with a diameter of 0.15 m at a velocity of 15 cm/s. Determine the pressure drop per meter of pipe (in Pa/m)
The school football team had 43 new players and 13 returning players, if the coach put them in groups of 8. how many groups were there?
is this outline structure correct?title topic:1. A B 1 2 a b2 A B 1 2 a bA) NoB)yes​
HELP ME WITH THIS MATH QUESTION
Evaluate in 5. A.) 0.62 B.) 0.70 C.) 1.61 D.) 1.95
A compact minivan costs $16,000 with a residual value of $1,000. It has an estimated useful life of five years. If the minivan was bought on July 3, what would
Find the area of the region trapped between LaTeX: y=1-2x^2 y = 1 − 2 x 2 and LaTeX: y=\left|x\right| y = | x | , shown above. The answer is LaTeX: \frac{A}{12}
Internment vamps were set up for Japanese American
What is the solution to the system of equations below when graphed? y=3x+1 y=4x-1 A. (3,4) B. (1,-1) C. (6,8) D. (2,7)
two less than a number divided by four