Wilsonmalo19
Wilsonmalo19 Wilsonmalo19
  • 13-02-2020
  • Mathematics
contestada

Michael buy two bags of chips and three boxes of pretzel for $5.13. He than buys another bag of chips and two more boxes for pretzels for $3.09. Find the cost of each bag of chips and each box of pretzels.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 14-02-2020

Answer:

Chips: 99 cents

Pretzels: $1.05

Look at attachment

Ver imagen Аноним
Answer Link

Otras preguntas

Which was a major cause of the birth of the Age of Exploration in Europe in the 15th century? the decline of nationalism in European countries the desire for
simplify. -4y-6(-5z+3y)-3z
A breakout marketing technique called ______ advertising, based on psychological principles, was revealed in the 1950s.
I don't understand how to do this problem would someone please give me an explanation on how to do this???
What is the math on 8 + vover4 = 20
Use Coulomb's Law to calculate the energy of a copper ion and an oxide ion at their equilibrium ion-pair separation distance. Cu^2+ radius(pm)= 77 O^-2 radius (
Electromagnetic energy in the x-ray section of the spectrum transmits through skin as light passes through _________. air steel bricks
A box of 12 Popsicles costs $4.44 what is the Popsicles unit rate
What is the decimal form of 12%?
When did the United States pass the act that western square dance was the national folk dance