camachopaola014 camachopaola014
  • 10-03-2020
  • Mathematics
contestada

A 2-liter bottle of juice costs 2.50. Sam wants to know the cost per kiloliter

Respuesta :

romanheck21 romanheck21
  • 18-03-2020

Answer:

0.002 is the kiloliter and if you multiply you get 0.005

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

HEY CAN ANYONE PLS ANSWER DIS MATH PROBLEM!
A Reading Spot Once upon a time, there lived a very smart princess. Early one day, she left the castle in search of a cool, quiet place to read. As she strolle
120 x ? = 40 Please find what does 120 need to multiply in other to get 40. The answer must be a decimal. I don't want 1/3 as answer. I need decimal
workers' wages are an example of a for a business.
These figures are congruent. What is NO?
Eric spent $21.91, including sales tax, on 2 jerseys and 3 pairs of socks. The jerseys cost $6.75 each and the total sales tax was $1.03. Fill in the table with
PLEASE HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
please answer this aaaaaaaaaaa
Use own worlds plz History Will give brainlist Xxx X X
Help me please and thank u