ashores06 ashores06
  • 11-03-2020
  • Mathematics
contestada

If a plane was for $3,950,000 then how many months do I have to make the bill $1 per month?

Respuesta :

tigon
tigon tigon
  • 11-03-2020
If a plane costs 3,950,000 and you wanted to pay for it by only spending a dollar per month it would take you 3,950,000 months.
Answer Link

Otras preguntas

Mr. Rijo bought 49 bags of soil one week and 28 bags of soil the next week. Which expression correctly applies the distributive property to show equivalent expr
The federal government created Washington Territory in 1850 because
What did Cyrus McCormick invent in 1834?
What property of water makes it helpful to use in car radiators
An elderly man, with very marked features and iron-grey hair, sat in the fifth row of the stalls, on the right-hand aisle. He was a bony man, and the people beh
On the pH scale, a 7 indicates _____
Read the excerpt below from Antigone by Sophacles and answer the question that follows. CHORUS LEADER: No one is such a fool that he loves death. How does this
Imogen bought i number of invitations to send out for her party. After she sent out 19, she was left with 11. What is the value of i?
Seasons are celebrations.    A year's a Ferris wheel.    Both honor our world's habit    of spinning 'round a star. In the first line of the poem, the poet use
Clases de música Se ofrecen clases de música e instrumentos musicales. Clases de piano, guitarra, violín, trompeta, saxofón y flauta. El profesor es músico prof