s89094 s89094
  • 11-03-2020
  • Mathematics
contestada

Ariana bought 7 muffins she paid 13.02 how much did each muffin cost

Respuesta :

aliciacowellg
aliciacowellg aliciacowellg
  • 11-03-2020

Answer:

About $1.86

Step-by-step explanation:

It could be rounded to $1.90.

Answer Link
bellaalmeida1407
bellaalmeida1407 bellaalmeida1407
  • 11-03-2020

I would say $1.86 for each muffin

13.02 / 7= 1.86

Answer Link

Otras preguntas

Which is the measure of < B?
What’s the answer to this problem?
Create a motto that uses analogy. The motto should be on what you want to do incoming year/s.Example:"I will wring every little bit of life out of this year"​
In your opinion, how are African Americans treated by the criminal justice system today? How have things improved and what do you think requires further attenti
Why do you think we don't have oil glands on the palms of our hands and soles of our feet?
HELP ASAP PLEASE HURRY!!!!!!!!!! Which sentence contains context clues that would help a reader determine the meaning of the italicized word? A. Cora meekly cho
Add (y + 2x + 5) + (3y - 3x +1)
what's value of [tex] \sqrt{225} [/tex]​
if the first step of the solution of the equation 2x - 8 =5x + 3 is subtract 2x," then what should the next step be?​
A sporting goods store is selling all their exercise equipment for 30% off. The regular price for an exercise bicycle is $260. The regular price for a set of ha