badlandz490 badlandz490
  • 11-03-2020
  • English
contestada

Menchies yogurts cost .49 cents an ounce each have 4 ounces how much would that be for 600 people

Respuesta :

omarelgueroguapo2
omarelgueroguapo2 omarelgueroguapo2
  • 11-03-2020

Answer:

1176 Ounces

Explanation:

So .49*4=1.96

And 1.96*600=1176 Ounces

So the answer would be 1176 Ounces

Answer Link

Otras preguntas

What is the approximate percent decrease from 1,865 to 1,240? 33.5% 50% 66.5% 150%
How does Macbeth feel about Duncan’s plans for his son?
Step one of the z model corresponds to the _____ cognitive style
Why did the French explorers come to North america?
Donna buys candy that costs $5 per pound. She will spend less than $30 on candy. What are the possible numbers of pounds she will buy?
When comparing equal volumes of a stronger and weaker acid, what would be observed? A) the strong acid would taste sour; the weaker acid would taste sweeter.
did early dakota earn income in form plz answer guick
Compare and contrast what types of food products the USDA and FDA regulate.
Your brother is 1/3 your age your sister is 6 years older than your brother your sister is 10 write and solve an equation
an electric generator can power 3550 watts of electricity. write and solve an equation to find how many 75 watt light bulbs a generator could power.