honeybear71 honeybear71
  • 11-07-2016
  • Mathematics
contestada

If granola cost $2.30 per pound how much does 0.7 cost

Respuesta :

avendano avendano
  • 11-07-2016
1.61 I think because 2.30 x 0.7 =1.61 I could be wrong lol
Answer Link

Otras preguntas

The company has just hired a new marketing manager who insists that unit sales can be dramatically increased by dropping the selling price from $8 to $7. The ma
It is 4 : 12 p.M. 4:12 p.M.4, colon, 12, start text, space, p, point, m, point, end text Emma's mom will be home from work in 70 7070 minutes, and Emma has gymn
Solve for y A)4 B)5 C)20 D)100 Ayo help meee I need helpppppp please I’m so nice and funnyyyyy
Can anyone help me. Please
The price of an item has been reduced by 15%. The original price was $17
Problem 15-12 Below is a list of prices for zero-coupon bonds of various maturities. Maturity (Years) Price of $1,000 Par Bond (Zero-Coupon) 1 $ 974.85 2 882.39
The constraint at Johngrass Corporation is time on a particular machine. The company makes three products that use this machine. Data concerning those products
GIVING BRAINLIEST EASY QUESTION!!!!!!!!!!!!!! The coordinate grid shows three points P, Q, and R: A four-quadrant coordinate grid from negative 10 to positive 1
Given the speeds of each runner below, determine who runs the fastest. Ron runs 8 feet per second. Liz runs 104 feet in 7 seconds. Katie runs 1 mile in 526 seco
PLEASE HELP!! 25 POINTS