HOMEWORKWW HOMEWORKWW
  • 10-04-2020
  • Mathematics
contestada

If cherries cost $4.30 per pound and Melinda paid $15.05 how many ounces of cherries did she buy?

Respuesta :

destinybasham03 destinybasham03
  • 10-04-2020
she bought 3.5 ounces
Answer Link

Otras preguntas

Based on a recent poll of 1,015 U.S. households that have an Internet connection, the researchers claimed with 95% confidence that among all U.S. households who
Explain how 3^7 + 2 must be an odd number
Which phase of the moon is seen when the moon is located between Earth and the sun?(1 point) 1.crescent 2.gibbous 3.full moon 4.new moon Where is the moon locat
help please can someone send me the summary of wall street help please
What is the slope of the line
In every experiment, the ______ is what the researcher is trying to determine has changed or not.
Messages between organizational members of the same power level are best described as:_______
Principles of integration are critical to success and require a ______________view. getting the correct balance of _______ and _______ media elements is importa
Solve for x. one seventh times the absolute value of the quantity x minus 3 end quantity minus 2 equals 9 x = 74 and x = 80 x = −46 and x = 52 x = −52 and x
Step by step please .........