yukichanmanriqiez89
yukichanmanriqiez89 yukichanmanriqiez89
  • 10-04-2020
  • Mathematics
contestada

Six pounds of grapefruit costs 3.00. 5 pounds of apples costs 2.65

What is the cost per pound for each?

Respuesta :

abdulshameersafi
abdulshameersafi abdulshameersafi
  • 10-04-2020

Answer:

1. grapefruit cost 0,5

2. apples cost 0,53

Answer Link

Otras preguntas

Divide 3 over 4 ÷ 1 over 8 = ____. Numerical Answers Expected! Answer for Blank 1:
According to the video, what is the advantage of using a kneaded eraser? a.it is inexpensive b.it can be pointed or made flat c.it blends with the drawing d.it
Which Oklahoma general convinced UK Prime Minister Winston Churchil to allow US air forces to bomb German military targets with greater precision during daytime
The FIRST person to answer these CORRECTLY gets brainliest!!!!! Unscramble the Christmas words... 1) ulfdoR 2) nmanrote 3) eaiodrctsn 4) rtdaosntii 5) cekatrfiu
Question:​Write a Persuasive Essay on the following topic: Is Fashion Importa
The neck is_____medial_____to the arms?
Calculate the pHpH of a 0.10 MM solution of HClHCl . Express your answer numerically using two decimal places.
Error Analysis Find (4) (-5) (-3) . Use pencil and paper. Describe an error you could make that results in the opposite of the correct product. nothing
I want to get us all in the Christmas spirit lol so here you go The fireplace is burning bright, shining along me I see the presents underneath the good old Chr
Would Oleck’s break-even point increase or decrease if it made the change? Calculate old and new break-even points