leahncole3038 leahncole3038
  • 12-04-2020
  • Mathematics
contestada

Jamie made buns and then sold them for $3 each. If Jamie spent $45 to make all the buns, how many buns need to be sold so that Jamie doesn't lose money?

Respuesta :

ronnymo ronnymo
  • 12-04-2020

Answer:

15

Step-by-step explanation:

45/3 = 15

Answer Link

Otras preguntas

how many political parties do we have in Nigeria​
Why are scientific journals considered a superior resource compared to other sources of scientific information? I NEED HELP
2.59 is greater or less than 2.684
Defining Populations List three scales at which populations can be defined, from largest to smallest. Population groups​
In the given figure, identify a pair of perpendicular lines. A) I and p B) o and p C) m and n D) m and o i’ll give brainliest
What is tone in the poem amphibians
What is the value of x in |6| = x?
Your mom asks you to transfer the rice in the pantry from the plastic sack it comes in to a rectangular storage container. The first container is 4 inches wide,
5 2/10 x -10 1/3 WILL GIVE BRAINLIEST!!!
How the data is converted into the information?​