tyryyt2
tyryyt2 tyryyt2
  • 11-05-2020
  • Mathematics
contestada

WILL MARK BRAINLIEST! If 8 pounds of meat costs $24.36. How much will 14 pounds of meat cost?

Respuesta :

marcosanchez07 marcosanchez07
  • 11-05-2020

Answer:

47.6

Step-by-step explanation:

Answer Link
MicroDino2007
MicroDino2007 MicroDino2007
  • 11-05-2020

Answer:

42.63

Step-by-step explanation:

24.36 divided by 8 = 3.045

3.045 x 14 = 42.63

Answer Link

Otras preguntas

How do you do this? -5x+y=-3 3x-8y=24
Which word in the following sentence should be capitalized in order to follow the conventions of Standard English? “In order to view the northern lights, it is
Which statement describes a way in which Russia differed from western Europe in the seventeenth and eighteenth centuries? A. Most Russians of all classes
which expression is not equal to 1/16
Which of the following helped the United States to become the best-educated nation on earth during the first part of the twentieth century? more students going
Which are characteristics of life in Sparta but not Athens? Choose all answers that are correct. A. Slaves called helots tilled fields and did hard labor.
The solid block shown here has a mass of 146 grams. What is the block’s density? width-3.0cm length-6.0cm
What is the root of impatiently?
Which proportion models this problem? On a soccer team, 11 out of 17 players surveyed say they had two or more siblings. The league has 850 players. Which is th
what is the number of pairs of electrons that are shared between the nitrogen atoms in a molecule of N2