gshayla0705 gshayla0705
  • 12-05-2020
  • Mathematics
contestada

If 8 packs of gum cost $9.48. What is the unit cost?

Respuesta :

Chelboy
Chelboy Chelboy
  • 13-05-2020

Answer:$1.185

Step-by-step explanation:

8 gum cost $9.48

1 gum cost 9.48/8=1.185

Unit cost is $1.185

Answer Link

Otras preguntas

help! I'll mark as brainliest
#1 question only . *please help asap*!!!!
I am the distance around the circle- it's perimeter WHAT AM I?​
Most white Southerners made a living by being
Study the topographic map. Which value is a good estimate of the railroad’s average elevation? A. 450 B. 480 C. 500 D. 550
HELPPp!!!!!!I’ll mark u brainly
In a contract, at least one party has the option of canceling the contract. O A. defective O B. voidable O C. binding O D. void
What is 1 and 7/8 as a percent
(7, 10) (17, 20) (17, 9) Is this relation a function? How can I get the answer faster
what does chlorophyll transfer to other plant molecules