sherbear1019 sherbear1019
  • 11-08-2020
  • Mathematics
contestada

Martha buys 1000 candy bars for $350. What is unit cost per candy bar?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 11-08-2020

Answer:

answer is .35

350/1000

Answer Link
drummerboy29 drummerboy29
  • 11-08-2020
The answer is 2.86 (1,000÷350=2.857)
Answer Link

Otras preguntas

I need help!!!! And I’m on a times schedule
if sinθ <0 and tanθ <0 then:A. 180°<θ<270°B. 270°<θ<360°C. 0°<θ<90°D. 90°<θ<180°​
how do genetic modification variations likely to differ from genetic sexual reproduction variations
Please help me out thanks
3. The winner of the Biggest Loser lost 952 ounce per hour. Convert this to pounds per week
plźzzz help me ... I'll give brainliest solve this and PLZ show all the steps[tex]2 { \tan }^{ - 1} x \: + { \tan }^{ - 1} (x + 1) = \frac{\pi}{2} [/tex]​
what is the main idea of “history of his own times in italy” by leonardo bruni
1. Which statement best summarizes Britain’s argument for taxes like the Stamp Act? A. Britain needed the authority to feed, house, and pay troops stationed in
What are some ways terrorism can be defined?
the quotient of 35 and 7 5/9