Sikityo Sikityo
  • 12-09-2016
  • Mathematics
contestada

fifteen ounces of gold cost 6058.50. Find the unit rate in dollars per ounce

Respuesta :

nobillionaireNobley
nobillionaireNobley nobillionaireNobley
  • 13-09-2016
Unit rate = 6,058.50/15 = $403.90
Answer Link

Otras preguntas

4. PART A: How does Solomon's discussion of the husband and wife in paragraph 22 contribute to his depiction of depression? O A It shows how reluctant people ar
who was responsible for the development of the rocket motor?
Explain how these geological processes and interactions have changed Earth's surface through the years. Be sure to use evidence to support your answer. Worth 40
Use what you know about addition and subtraction of polynomials to find the missing term represented by the question mark in each equation. (–4x2 + 6x + 3) + (8
53. 'Dust of Snow is based on the central idea that nature is (a) a great source of joy (b) a ball of fire (c) filled with pollution (d) a globe of bad people​
A person who is a subordinate will work under some type of What? Would it be a supervisor
Cuáles son las diferencias, con respecto al proceso de extracción y tratamiento, entre el gas propano y el gas metano.
need help really please​
The admission fee at a local zoo is $1.50 for children and $3.00 for adults. On a certain day, 2400 people enter the zoo and $4,800.00 is collected. How many ch
can anyone draw this for a brainly and points