Plandeywis2ha
Plandeywis2ha Plandeywis2ha
  • 12-09-2016
  • Mathematics
contestada

estimate the unit rate 3 yards of fabric for $13.47

Respuesta :

nobillionaireNobley
nobillionaireNobley nobillionaireNobley
  • 13-09-2016
Unit rate is $13.47/3 = $4.49 per yard
Answer Link

Otras preguntas

Elisa surveyed people in her neighborhood about whether they would like to have a swimming pool in their community park. Of those who responded, 65% were in fav
Which one is it I can't decide
Select all that apply. Plants don't necessarily need _____ to conduct photosynthesis. sunlight chlorophyll nitrogen carbon dioxide nutrients water
Cost is a major factor for consumers when purchasing 6 products.
Nuclear power plants require large volumes of _____ to cool reactors and convert heat to electricity. air water salt uranium
If the amplitude of the resultant wave is twice as great as the amplitude of either component wave, and this wave exhibits reinforcement, the component waves mu
In the late 1800s, treatment of immigrants was better at Angel Island than Ellis Island. truth or false
Some states require that local elections must come during the in-between years when no national elections are held. a. True b. False
A trapezoid has an area of 80.75 sq. in., and its two bases are 7 and 12 inches long. Find the height of the trapezoid. a. 8.5 in. c. 8.75 in. b. 7 in. d. 9.2 i
What makes the yardstick test a direct measurement of reaction time?