felinejnetMrava
felinejnetMrava felinejnetMrava
  • 12-09-2016
  • Mathematics
contestada

translate into the equation the cost of v ounce at $4 per ounce is $196

Respuesta :

nobillionaireNobley
nobillionaireNobley nobillionaireNobley
  • 13-09-2016
the cost of v ounce at $4 per ounce is $196 given by [tex]4v = 196[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

what is 10% of 17 because i don't know and i'm 4th grade.
how does priestley wish to portray the family at the beginning of the play?​
If $5 = 4 pound and Rs 342 = $3, how many pounds will be equal to Rs 8,550?
Please help I will give crown
solve pls brainliest
How many whole numbers there 0 to 10​?
i don’t know how to do this
what is meaning of ghapaghap​
The speaker assumes that the audience does not have internet access. is from a developing country. is facing injustice. ✔ is part of the middle class.
solve pls brainliest