Reality1 Reality1
  • 12-09-2016
  • Mathematics
contestada

Theos mom bought an eight pack of juice boxes at the store for 4$ What's the unit rate of juice boxes

Respuesta :

raexx
raexx raexx
  • 12-09-2016
divide $4 in 8 and you'll get the answer 
Answer Link
randalllll
randalllll randalllll
  • 12-09-2016
$0.50 is the answer to it
Answer Link

Otras preguntas

how do you calculate 3/2
Solve for x. x = [?] 5x - 16/X + 10 -​
Check image, question and answer choices provided
I need help with an essay. Here is the prompt : How do the authors of The Tragedy of Romeo and Juliet and Street Love present the topic of identity differently?
What is the solution to the inequality below? 14 – 2(x+1) <-4 O A. x<9 O B. x<6 O c. x>11 O D. x>8
Which of the following is an organic compound? minerals or vitamins pls help quick I'm on a exam I'm giving 100 points!
Please help with this question
Chet's father is 5 times as old as Chet. In 6 years, his father will only be 3 times as old. How old is Chet now?
A truck delivers 14,000 pounds of gravel. How many tons are in 14,000 pounds? Enter your answer in the box.
Question 10 of 10 What is the value of x? X/4 = 3/6