stormyweathersp58pr8
stormyweathersp58pr8 stormyweathersp58pr8
  • 10-09-2020
  • Mathematics
contestada

the cost of a camp is $300 for the first week and $125 for each week beyond the first. the total cost can be modeled by the expression 300+125(x-l). what does (x-l) repreasent​

Respuesta :

savageganglita
savageganglita savageganglita
  • 18-09-2020

Answer: hopefully this helps

D. The number of weeks after the first week

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Using the rule of nines, answer the following questions. A patient comes into the ER with full thickness burns on their left posterior and anterior arm and left
36in rounded to the nearest tenth for circumference
two nations competed for ownership of land with oil reserves. This statement can be categorized
Which of the following types of leaders was in charge of the government of athens?
Using a named example, evaluate the effects of a large-scale irrigation scheme (6 marks) • Introduction • Locate and name the scheme • At least 2 advantages des
In what way was the French and Indian War a cause for the American Revolution?
what is the transformation of f(x)=- (x + 2)2- 4
A 2-gallon bottle of fabric softener costs $16.64. What is the price per cup?
What three countries did Simon Bolivar govern during his life?
Can someone check my grammar plz thing like commas, periods, etc I would highly appreciate it this is an important assignment