jacobv46 jacobv46
  • 10-09-2020
  • Mathematics
contestada

Jalen bought 24 juice packs for $7.20. Tia bought 6 juice packs for $2.70. Which
statement describes the difference in the unit prices of Jalen's and Tia's juice pack

Respuesta :

jr166981758
jr166981758 jr166981758
  • 02-02-2021

Answer:

0.15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

To respond to a chemical signal, a cell must have a..... to which the signaling molecule can bind.
35 days in 7 weeks proportion
why was martin luther excommunicated and declared heretic?
If a plane departed at 12:30 A.M. and arrived at 8:15 A.M., what was the length of time for the flight?
What is the unit rate of 36 gal in 12 min
how is charles changed afger submitting to the man's power?in wirnkle in time
35 days in 7 weeks proportion
Why did the Nazis consider children to be unproductive?
I just bought a new hard drive for my computer I plan to use the secondary hard drive too store all my files. once installed what needs to be done to the drive
What is the biggest selling Christmas single of all time?