ilsegiselabustos ilsegiselabustos
  • 10-09-2020
  • Mathematics
contestada

Chicken is on sale 5 pounds for $14.40 if I paid the unit cost what would three pounds of chicken cost? PLEASE HELP FAST

Respuesta :

carmackemily02
carmackemily02 carmackemily02
  • 10-09-2020
8.64 would be the answer
Answer Link

Otras preguntas

Base your answers to questions 45 through 47 on the diagram below and on your knowledge of Earth science. The diagram represents Earth in its orbit around the S
What was the balls average speed during the time represented in the graph
definition of directional structure
The Kings holiday is a day for nations of the world to cease call violent actions_____, we can demonstrate the piece is not just a dream but a real possibility
The mountains that stretch across northwest africa are called the __________ mountains. a. atlas b. nile c. sahel d. sahara
PLEASE HELP ME ASAP!!
Like the proverbial cat, she
How long does an egg live after ovulation?
Graph triangle xyz with vertices x (0,-4) y (4,-1) and z (6,-3) on the coordinate grid
Pats final exam has 4 times the weight of her weekly exams. If she had 10 weekly exams with a weight of 1 each and an average of 92, and her overall weighted av