sophiaheartsxoxo
sophiaheartsxoxo sophiaheartsxoxo
  • 10-09-2020
  • Mathematics
contestada

I NEED THE ANSWER TO THIS QUESTION!!!!!! ITS A 6TH GRADE MATH!!! PLS!!!! THX!!!!! I WILL MARK THE BRAINLIEST!!!!!!!!’

I NEED THE ANSWER TO THIS QUESTION ITS A 6TH GRADE MATH PLS THX I WILL MARK THE BRAINLIEST class=

Respuesta :

kanyinsolaesho
kanyinsolaesho kanyinsolaesho
  • 10-09-2020

Answer:

I think its $120

Step-by-step explanation:

there are 20 players each having 2 slices. Meaning that they'll need 40 pizzas. each box has 8 slices so theyll need 5 boxes for 40 pizzas. each box costs $24 so that will be $24 x 5 =$120

Answer Link

Otras preguntas

The Hamden board of education wants to know how the community feels about building a new media center for the middle school. They called every tenth person on t
Please help me I need it please
How did the Arab ethnic group influence everyday life in the United States?
How does autism affect people?
Find the area of the rectangle. Recall that area = length width. The area of the rectangle is
What happened as a result of the War of 1812? President Madison lost the next presidential election. The French regained control of New Orleans and the Louisian
(PLEASE HELP PLEASE! I NEED TO PASS THIS,GIVING BRAIN) Which statement describes the US economy during the Industrial Revolution? The United States stopped sell
How might evidence from an experiment such as this help shape Darwin’s ideas about evolution?
Please answer!! I’m stuck
Where do living cells come from? no one knows any other cells, living or dead only dead cells only other living cells