layla12593 layla12593
  • 11-09-2020
  • Mathematics
contestada

A 4-pack of frappuccino’s costs $10.88 how much does each individual can cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 11-09-2020

Answer:

$ 2.72

Step-by-step explanation:

divide 10.88 by 4

Answer Link

Otras preguntas

Which equations could be used to solve for the unknown lengths of △ABC? Check all that apply. sin(45°) = B C Over 9 sin(45°) = 9 Over B C 9 tan(45°) = AC (
What is one possible consequence of oil spills and other forms of mass water pollution? a. It will kill off edible sea life completely by 2048. b. Offshore dr
Element X reacts with bromine to form an ionic compound that has the formula XCl2?
Use the given points to answer the following questions. A(−4, 0, −8), B(3, 3, −7), C(1, 4, 9) 1. Which of the points is closest to the yz-plane? A B C 2. W
A strong password is at least _______________ characters long and contains letters, numbers, and punctuation symbols.
what was the reason for spains rise and fall?​
Why is the work of Alfred Russell Wallace considered when discussing the theory of evolution?
Analyze the following sentences. Identify the words that are creating a negative connotation and the words that are creating a positive connotation, and explain
why is it important that biology studies the interactions of organisms with both their environments and other organisms
The statement a+b+=b+a demonstrates the ________property of addition