Seudónimo Seudónimo
  • 11-09-2020
  • Mathematics
contestada

Someone please help.

Someone please help class=

Respuesta :

countless1485
countless1485 countless1485
  • 11-09-2020
i’m pretty sure the answers A
Answer Link

Otras preguntas

Mulch to cover a rectangle garden cost $48. Mulch is needed to cover a larger,similar garden. the ratio of dimensions 2:3. how much would it cost
A store sells snacks by weight. A six ounce bag of mixed nuts costs $3.60. Will a two ounce bag of nuts cost more than or less than $1.25?
What excuse did Mr Easton make to say goodbye to the young girl?answer the question with reference to hearts and hands story
A mountain climber explored a cliff that is 225 yard high in 5 equal trips. how many yards was one trip?
Mark has some nickels, dimes, and quarters in his pocket. He has three times as many quarters as nickels. He has five more dimes than nickels. The total amount
1) their slopes are equal but y-intercepts are not equal 2) their slopes are not equal but y-intercepts are equal 3) both slopes and y-intercepts are equal 4
The goal of the union in this battle was to end the war quickly. it resulted in the retreat of the union forces to washington, d.c. which battle is this?
I need some historical information about the time period 1958.
Ms. Jimenez backed chocolaye chip cookies for a bake sale. the graph shows the relationship between the number of cookie batches backed and the number of cups o
Combining like terms Simplify each expression. 1.) -6k +7k 2.) 12r - 8 - 12 3.) n - 10+9n - 3