popstardan popstardan
  • 11-09-2020
  • Mathematics
contestada

Jasmine bought two dozen roses for $31 .20.How much did she pay per rose?

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 11-09-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

$31.20/24

24 roses = 2 dozen roses

Each rose cost $1.30

Answer Link

Otras preguntas

What is the difference between a suspension and a solution?a. A suspension is more concentrated than a solution.b. A suspension is less concetrated than a solut
The picture shown below has a uniform frame width of 3/4 inches. What is the approximate area, in square inches, of the viewable portion of the picture?​
Please with this on the image
Economics is an inquiry into the nature and causes of the wealth of nation explain this statement​
for the function f (x) = 4x^1/3, find f^-1 (x)
can someone help me with this
Briefly explain three applications of inhibitor with suitable examples
Choose the adverbs.The number is parentheses indicates how many adverbs the sentences contains.
Brainiest for the correct answer with explanation.
How would I solve for this?