Ameebear7 Ameebear7
  • 11-09-2020
  • Mathematics
contestada

21 kg of apples cost $210 how many kilograms of apples can you get with $270?

Respuesta :

lgshultz03 lgshultz03
  • 11-09-2020

Answer:

27kg

Step-by-step explanation:

each kilogram of apples are $10 so you do 270 divided by 27 is 10

Answer Link

Otras preguntas

Which animal adaptation happened before the others? A. Reproduction on land B. Lungs C. Backbone and skull D. Development of a coelomAnswer: D. development of
Which of the following is the function f(x) if f'(x) = *#4? O A. f(x) = **** B. f(x) = 11x + 4 C. f(x) = 11x - 4 D. f(x) - 11(x-4)
Not every man can handle It is a necessary part of my job, however, and I accept the risks. Fill in the blank with the correct phrase or clause. A to swim with
A journalism teacher wants to determine whether his students would prefer to attend a national writing convention or tour of a local newspaper press. The journa
Find the distance between (1, -5) and (-6, 2). **If necessary, round to the nearest tenth** 98 units 34 units 9.9 units 5.8 units
Assuming you want a 6% return from an annuity that pays $250 at the end of each month for the next 20 years, how much will you pay for it?
Solve the following equation using the quadratic formula. x^2 - 8x + 97 = 0
use the diagram to find the value of x and y​
Find the amount of money in an account after 9 years if $2,600 is deposited at 8% annual interest compounded monthly
On May 11, 2012, your calendar year firm pays $6,000 for a used computer server, its only asset purchase for the year, and estimates that the server will have a