jorgegarciajr987 jorgegarciajr987
  • 11-09-2020
  • Mathematics
contestada

Rosalyn paid $55.00 for 4 pizza. Each pizza cost the same amount. What was the cost of each pizza in dollars and cents?

Respuesta :

NotAbot4Sure
NotAbot4Sure NotAbot4Sure
  • 11-09-2020

Answer:

$13.75 is ur answer

Answer Link
laurenlef123
laurenlef123 laurenlef123
  • 11-09-2020

Answer:

13.75

Step-by-step explanation:55 divided by 4

Answer Link

Otras preguntas

Hi, Cole. When you submit this form, the owner will see your name and email address.1. Sugars and starches that provide energy for the body are: (2 Points)Prote
Which excited electron has the lowest energy?-n=5-n=4-n=3n=2n=1n=5
How can you recognize a ketone?
Right triangle trigonometry A = 75°, c = 8 Find b (need work)
C ConclusionIn what ways did the United Democratic Front contribute in the fall of Apartheid in SouthAfrica.
Post-test 1 of 40 1 of 40 Items Question Passage 1: Thomas Hobbes was an English scholar and philosopher. He was born in 1588 and later became a tutor to a ve
1.2Most of the ingredients that are needed are at home except for cake flour, unsaltedbutter and vanilla extract. Calculate the cost effective for these items,
Hennessey Fashion Corp. is an online retail clothing group that plans to enter the European market after its analysis showed that the number of digital clothing
The ending inventory of finished goods has a total
. Estudia las cargas eléctricas en reposo.a) Electrostáticab) Electrodinámicac) Electroquímica