iheartzaria iheartzaria
  • 12-11-2014
  • Mathematics
contestada

In winter, the price of apples suddenly went up by $0.75 per pound. Sam bought 3 pounds of apples at the new price for a total of $5.88

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 12-11-2014
Original price of apples per pound is in the attachment below.
Ver imagen Аноним
Answer Link

Otras preguntas

What did Charles Darwin say about the age of the earth
Jana completed an informational interview with a preschool teacher in her area. She wants to write a thank-you letter. What should she remember to include in th
Paco paid $2.99 for each mango-banana smoothie
Which regulation would decrease volatility in stocks and mutual funds?
Would a tiger weigh 30 kilograms or 300 kilograms?
Please help! Learning about rates and proportional relationships. (attachment included)
Which layer of the earth includes the ozone layer
Explain how textual evidence can help a reader make inferences and discover character traits.
What was done to win the Vote up to 1962 in america?
A study found that, in 2005, 12.5% of u.s. workers belonged to unions (the wall street journal, january 21, 2006. suppose a sample of 400 u.s. workers is collec